İnşaat ülkemizde en yaygın olarak devam eden sektörlerin başında ki bu sektörün de kendi içinde majör bileşenlerinden bir tanesi beton santralleri. Hazır beton imalatının gerçekleştirildiği santrallere verilen isim bu ve tam da bu noktada beton santrali fiyatları bu ürüne gereksinim duyan insanların doğal olarak merak konusu oluyor

Beton Santrali Çeşitleri
Beton santrali fiyatları elbette karşımıza çıkan çok değişik santral türlerine göre değişiklikler arz etmektedir. Bugün günümüzde değişik santraller üretilmekte ve fiyatlar da ona göre değişiklikler arz etmektedir. Bu noktadan yola çıkarak beton santral türleri hakkında bilgiler vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir: Bantlı türden olan beton santralleri, kovalı türden olan beton santralleri, mobil türden olan beton santralleri, ikiz tip beton santralleri ve elbette bu alanda en sık olarak karşımıza çıkan beton mikserleri.

Üstte belirtilen beton santralleri de kendi içlerinde alt başlıklara ayrılmaktadır ve buna göre de fiyatları değişiklikler arz etmektedir. Bantlı tip beton mikserlerinin kendi içinde 7 tip alt başlığı, kovalı tip beton santrallerinin kendi içinde altı tip alt başlığı, mobil beton santralinin 4 tip alt başlığı, iki tip beton santralinin 2 tip alt başlığı ve beton mikserlerinin temelde 4 tip alt başlığı bulunmakta ve bu tiplerin özelliklerine göre rakamlar her birinin diğerinden farklı olmaktadır. Bunlara ayrıca kullanılan malzeme, ürünün yerli veya yabancı olması, üretici marka faktörleri de eklendiğinde rakamlar değişmektedir.