Please install Woocommerce
ArabicEnglishRussianTurkish

Hazır Beton Santrali Montaj ve Demontaj Servisi

Ana SayfaHazır Beton Santrali Montaj ve Demontaj Servisi

Beton santralleri genelde müşterilerimizden farklı bir istek gelmediği müddetçe tarafımızca kurulumu yapılır. İmalatı yapan firma haricinde farklı bir firmaya yaptırılmak istenildiğinde ise kurulumu yapması istenen firma beton santralinin kurulumunun yapılacağı alan ile ilgili önceden çalışma yaparak, firmaya santralin bir yerleşim planını hazırlayarak ulaştırır. Yerleşim planının onaylanması halinde müşteri bu plan dahilinde beton atar ve aşama aşama beton santralinin montajına başlanır.

Ana şasenin montajı ile beton satralinin kurulumu başlar. Beton santralinin türüne göre (mobil santraller, sabit santraller, kompakt ve konteyner beton satralinin) kurulacağı yere demontaj olarak gönderilebilir. Beton santralinin montajı tamamlanınca santral beton ayaklarının üzerine bir vinç yardımı ile yerleştirilir. Beton santralinin ayaklarında bulunan ankrajlar santralin betona sabitlenmesinde kullanılmaktadır. Sonrasında silolar beton projesine göre atılan beton ayaklar üzerine yerleştirilerek betona sabitlenir. Çimentonun beton santraline aktarılmasını sağlayan helezonlar ise silo santral arasına uygun açılarla bağlanır.

Agrega bunkeri ile agrega besleme bandı da aynı şekilde beton zeminin üzerine yerleştirildikten sonra kurulum tamamlanmış olur. Daha sonra santralde kullanılacak olan bütün yük hücrelerinin (loadcellerin) kalibrasyonu yapılır ve otomasyon sistemi kontrol edilirek beton santrali ilk kez çalışmak için hazır hale gelmiştir. Denemeler yapıldıktan sonra santral müşteriye teslim edilir. Beton santralinin sökümü için ise, öncelikle agrega bunkerleri, helezonlar ve çimento siloları tamamen boşaltılarak temizlenir. Santralin ana enerji hattı bağlantısı kesilir ve söküm işlemi gerçekleştirilerek araçlara yüklenir ve montaj yapılacağı yere sevk edilir.