Beton Santral İşleyişi Nasıl Olur?
Bizden Haberler 2022-12-30

Beton Santral İşleyişi Nasıl Olur?

Gelişen teknolojinin hayatımıza kazandırdığı kolaylıklar arasında, inşaat alanlarında işlerimizi yapmamızı sağlayan beton santralleri bulunmaktadır. Firmamız, mühendislik ve teknolojiyi bir araya getirerek, çözüm odaklı beton santrallerini geliştirmiştir. Beton santral işleyişi, kalite, güven ve iyi performans arayan müşteriler için ideal bir çözümdür.
Beton santrali nedir?
İnşaat alanlarında kullanılan ana maddelerden kum, çakıl, çimento ve suyun, belirli oranlarda karıştırılarak beton oluşturulmasını sağlayan makinelere beton santrali denmektedir.
Firmamız müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek için hizmet vermektedir. Ayrıca beton santral işleyişi konusunda gerekli olan her türlü bilgi ve deneyime sahibiz. Beton santrallerinde ihtiyaca ve projeye göre Ekipman değişiklik gösterir.

Beton santralinin içindeki kullanılan diğer donanımlar nelerdir?
Beton santrallerinde, çimento silosu, beton mikseri, mikser besleme bandı, agrega bunkeri, agrega kovası ve tartı bandı yer almaktadır.
Beton santralleri kaç çeşittir?
Mobil ve sabit santraller olmak üzere ikiye ayrılır. Projenin süresi ve büyüklüğü santral seçimi için önemlidir.

Firmamız beton santral işleyişi hususuna gereken özeni göstermektedir. Öncelikle hazır beton için kullanılacak olan malzemelerin oranları belirlenir. Operatöre üretilecek olan betonun formül numarası verilerek, bilgisayar sisteminden girilmesi sağlanır. Hazırlanan karışım, kova ya da tartılmış bantlarla mikser kazanına aktarılarak karıştırılmaya başlanır. Belirtilen karıştırma kapasitesine uyularak karıştırma tamamlanır. Karıştırılması tamamlanan harman, transmikserlere boşaltılır. Beton santrallerinin tercih edilme sebebi beton ihtiyacının daha hızlı karşılanabilmesidir.