Beton Santrali Teknik Servis Hizmeti
Bizden Haberler 2022-12-30

Beton Santrali Teknik Servis Hizmeti

Beton santrali bakım ve onarımı sayesinde agrega bunkeri arızaları, agrega biriktirme bunkeri arızaları, agrega transfer bandı arızaları, karıştırıcı şasesi ve beton santrali çimento su katkı tartım hataları, çimento tartım bunkeri dokum, tartım, karıştırıcıya boşaltım vakum hattı arızaları, su tartım, katkı tartım ve boşaltım sistemi arızaları, çimento silosu ve çimento silosu ekipmanları arızaları gibi arızalar ve hatalar düzeltilmektedir. Bakım ve onarım yaptırmak sürekli aktif olan santrallerin iş devamlılığını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Dolayısıyla yaptırılacak olan bakım ve onarım hizmetinin işinde deneyimli ve uzman firmalara yaptırılması olası üretim aksamalarından kaçınabilmek adına son derece gerekli bir unsurdur.

Tamamı birbirine benzer mekanik ekipmanlar ile donatılmış olan beton satralleri sabit beton santralleri, mobil beton santralleri ve kompakt beton santralleri olmak üzere üç çeşittir. Beton santralleri, öngerilmeli betonlar başta olmak üzere beton direkler, kablo kanalı, beton büz ve boru üretimlerinde çimento ve su oranlarının çıkacak olan ürün kalitesini doğrudan etkilediği bilinmektedir. Bu tür üretimlerde beton kalitesinde oluşan dalgalanmalar nedeniyle büyük kayıplara neden olması kaçınılmazdır. Üretim tesislerinin sürekli faaliyetde olduğu göz önünde bulundurulduğunda hammadde tüketim oranlarının reçete değerlerine azami yakın olması ürün maliyetlerine birebir etki etmektedir.

Firmamız her seviyede ihtiyacın karşılanması adına efektif ve pratik çözümler sunması ve işletmenin kaynaklarının doğru kullanılmasını sağlamaktadır.