Çimento Silo Ve Helezonu Nedir?
Bizden Haberler 2022-12-30

Çimento Silo Ve Helezonu Nedir?

Çimento silo ve helezonu beton santrallerinde kullanılan iş makinası türleridir. Firma olarak bu sektörde kaliteli ve güvenli hizmet vermekteyiz. Dayanıklılık ve uzun ömür firmamızın ürünlerindeki en önemli özelliklerindendir.

Çimento silosu ne yapar?

Müşterilerin isteklerine göre değişik kapasite ve ebatlarda imalatı yapılabilen çimento silosu, çimento depolama amaçlı kullanılmaktadır. Beton santrallerinde imal edilen hazır beton için gerekli olan çimentonun,  saklanması ve taşınması süreçlerinde kullanılan iş makinesidir.

Çimento helezonu nedir?

Katı akışkan tarzda olan malzemelerin taşınması ve dozajlanması için kullanılmaktadır. Çimento silolarından beton santraline çimento taşımak için işletmeler için gerekli olan bir makinedir.  Çimento helezonlarının çap ve uzunlukları santralin kapasitesine göre değişmektedir.

Çimento silo ve helezonu, tedarik edilecek olan yerin uzaklığına göre, değişen kapasite ve miktarlarda tercih edilebilir. Genellikle 30 ile 120 ton saklama kapasitesine sahip olan bu iş makineleri, paslanmaz çelikten imal edilmektedir. İnşaat işletmelerinin vazgeçilmez teknik donanımları arasında bulunan bu iş makinaları, kaynaklı ve cıvatalı olarak imal edilmektedir.

Firmamız, çimentonun kurumadan, ilk hazırlandığı şeklinde, saklanması için gerekli olan tüm donanıma ve deneyime sahiptir. Kurallara ve yasal mevzuatlara uygun olarak her türlü çözümü sizler için üretebilmekteyiz. Biz, gerek güvenlik, gerekse kalite konularında ödün vermeden çalışmayı ilke olarak benimsedik. Firmamız sorumluluklarının bilincinde olarak, sizler için her türlü imkânı değerlendirmektedir. Bilgi ve teknoloji yönündeki yeniliklerden, sizlere iyi hizmet verebilmek için her daim haberdardır. Çimento ve silo helezonu makinelerinin aşınmadan ve yıpranmadan uzun süre kullanılabilmeleri çevre koşullarına ve kullanım şekline bağlıdır.