Hazır Beton Karıştırıcı
Bizden Haberler 2022-12-30

Hazır Beton Karıştırıcı

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de, çevreye ve geri dönüşüme önem veren tesislerin sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Hazır beton karıştırıcı santralin en önemli parçasıdır. Hem geri gelen, hem de günün sonunda yıkanan karıştırıcılardan çıkan beton artıklarının tekrar üretime kazandırılması yaygınlaşmaktadır. Firmamızın bu alanda verdiği kaliteli ve güvenilir hizmet sayesinde, dayanıklı ve uzun ömürlü beton üretilmektedir.

Beton Karıştırıcı Ne İş Yapar?

Beton karıştırıcı, bilgisayar kontrolüyle istenilen oranlarda malzemelerin bir araya getirilerek karıştırılmasını sağlar. Beton karıştırıcılarında dayanıklı olsun diye karıştırıcı aşınmazları kullanılır. Beton karıştırıcının içi dökümden yapılır. Eskiden beton elle karıştırılırken, şimdi hazır beton karıştırıcı sayesinde modern bir şekilde üretilmektedir. Bir beton karıştırıcının hacmi, santraller arası değişmekle beraber,1-3 metreküptür. Karıştırıcıya, belirlenmiş olan karıştırma kapasitesinden fazla yük konulmamalıdır.

Beton Santralleri Karışım Şekline Göre Kaça Ayrılır?

Beton santralleri karışım şekillerine göre yaş ve kuru karışım olmak üzere ikiye ayrılır. Hazır beton karıştırıcı projenin büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir. İnşaat sektörünün temelini oluşturan betonun üretimiyle ilgili en ufak değişiklikler, toplamda maliyetin büyümesine neden olur. Dikkat edilmesi gereken her türlü işlemin, üstesinden gelen firmamız, gösterdiği azim ve tutarlılık sayesinde müşterilerinin takdirini kazanmıştır. Hazır beton bileşenlerinin stoklanarak, kontrollü bir şekilde karıştırılmasını sağlayan karıştırıcılar, santrallerin temel taşıdır. Piyasada birçok tipte ve model de karıştırıcı bulunmaktadır. Beton karıştırıcılarının tek milli, çift milli, turbo pan ve planet mikser olmak üzere 4 farklı tipi vardır.