İkinci El Beton Santrali
Bizden Haberler 2022-12-30

İkinci El Beton Santrali

Ülkemiz bir inşaat cenneti. Artan insan nüfusuna istinaden sürekli olarak metropollerde ve taşralarda irili ufaklı inşaatlar yapılıyor ki bu durumda bu inşaatların yapılması için 0 ya da ikinci el beton santrali konusunu gündeme getiriyor. Bilindiği üzere beton santralleri kum, çakıl, çimento ve su gibi malzemelerin, belirli oranlarda karıştırılıp, transmikserler aracılığı ile dolum yapılmasına ve hazır beton üretilmesine olanak veren özel tesisler olup, bu alanda ülkemizde çok önemli üreticiler bulunmaktadır.

İkinci El Beton Santrali Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kimi insanların ikinci el beton santrali seçmesinin en temel nedeni hiç şüphe yok ki işin mali yönüdür. Yani ilk el, sıfır olarak üretilen beton santrallerinin rakamı çok yüksek olduğundan kimi zaman insanların ve firmaların alım gücü bu ürünü böylesine bir fiyata almaya yetmediği için doğal olarak ikinci el olan ürünlere yönelmek durumundadır ki burada da insanların karşısına az kullanılmış ya da çok kullanılmış değişik türden santraller çıkabilmektedir.
Lakin ikinci el ürün alırken 0 ürün alımından çok daha dikkatli davranmakta fayda vardır. Burada dikkat edilmesi gereken en temel husus alınacak olan santralin işe yarayıp yaramayacağı, beklentileri karşılayıp karşılamayacağı noktasıdır. Almadan önce tüm kontrollerden geçmeli ve herhangi bir işlev görmeyen bölümü var mı kontrol edilmelidir. Bunun yanında çok değişik santraller olduğundan ikinci el bile olsa mutlaka gereksinime uygun olan ürün tercih edilmelidir.