Kompakt Beton Santrali
Bizden Haberler 2022-12-30

Kompakt Beton Santrali

İnsanların yaşamlarını idame ettirebilmeleri için kapalı alanlara gereksinimleri olduğu açık. Kapalı alanlar demek ise binalar demek ki bina deyince de karşımıza evler, işyerleri çıkıyor. Buraların yapılması ise inşaat sektörünün konusu içine giriyor ve günümüzde artık betonlar beton santralleri içinde yapılıyor. Beton santralleri de kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor ki bu alt başlıklardan bir tanesi de kompakt beton santrali.

Ana Bileşenleri ve Diğer Önemli Hususlar

Kompakt beton santrali şu bileşenlerden oluşur: Beton mikser. Agrega bunkeri. Agrega tartım bandı. Agrega tartım. Çimento tartım. Su tartım ve katkı tartım kantarları. Çimento silosu. Çimento silosu ekipmanları. Hava kompresörü.   Bu ürünlerin en temel özelliği diğer beton santralleri ile kıyaslandığında daha küçük olmalarına rağmen, verimlilik açısından onlar ile eşdeğer olmalarıdır. Keza güç yönünden de asla diğer beton santrallerinden geri kalır yanları mevcut değildir.

Kompakt beton santrali adından da anlaşılacağı üzere kompakt olan bir üründür ve tek bir konteynere sığarak, istenen her yere doğa ve çevre koşulları ne olursa olsun taşınabilmesidir ki bu aynı zamanda taşıma maliyetlerinin de en aza indirgenmesi anlamına gelir. Şirketimiz bu alanda da çok özel ürünler üretmektedir ki ürünlerimiz hakkında söylenebilecek kimi teknik özellikler şunlardır: Kapasiteleri 25 metreküp saatten başlayıp ağırlıklı olarak 100 metreküp saate kadar çıkabilen, mikser tipleri ağırlıklı ya tek milli ya da planet tarzında, motor güçleri 18,5’den başlayıp 37kW değerine kadar ve de 50 ile 165 kW arasında elektrik güçleri bulunan farklı beklentilere yanıt verir nitelikte bu alanda santraller üretmekteyiz.