Konkasör Tesisi
Bizden Haberler 2022-12-30

Konkasör Tesisi

Konkasör tesisi maden, asfalt plentleri ve harfiyat geri dönüşüm tesislerinde kullanılan taş kırma tesisleri olarak bilinen tesislerdir. Bu tesisler genellikle sektörde birçok firma tarafından tercih edilen sabit ve mobil tesisler olarak dikkat çekmektedir.
Tek kırıcı halinde de satışını yaptığımız konkasörler çeşitli amaçlarda da kullanılmaktadır. Dere taşı malzemesi, kalker, bazalt, granit ve marble gibi sert malzemelerin kırılıp elenmesinde kullanılmaktadır.
Ayrıca inşaat harfiyatlarının geri dönüşümünde kullanılmaktadır. İnşaat harfiyatlarının içerisinde yer alan demir parçalarının veya bloklarının ayrışmasında ise manyetik mıknatıs özelliği kullanılmaktadır.

ürünlerimiz 4 kalemden oluşmakta ve modellerinde değişikliler bulunmaktadır. 60’lık KONKASÖR TESİSİ, 90’lık KONKASÖR TESİSİ, 110’luk KONKASÖR TESİSİ, 140’lık KONKASÖR TESİSİ şeklinde sıralanmaktadır. Bu ürünler 60 ton ile 650 tona kadar saatlik üretim yapmak mümkündür. Ürünlerin kırıcı ve kapasite özellikleri talebe göre değişkenlik gösterdiği için modellerimiz talebe göre tasarlanmakta ve üretimi gerçekleştirilmektedir.
60’lık konkasör tesislerinde 60 ile 80 ton arasında saatlik üretim yapılmaktadır. 90’lık konkasör tesislerinde 100 ile 200 ton arasında saatlik üretim yapılmaktadır. 110’luk konkasör tesislerinde 250 ile 350 ton arasında saatlik üretim yapılmaktadır. 140’lık konkasör tesislerinde 450 ile 650 ton arasında saatlik üretim yapılmaktadır.
Konkasör tesislerinin kapasiteleri, ekstra kırıcı ve elek ilaveleri ile arttırılabilir.

Mobil konkasör tesisi ürünlerimiz 5 kalemden oluşmakta ve saatlik 60 ile 400 ton kapasite arasında üretim imkanı sunmaktadır. Mobil konkasör tesisleri beton santralleri ve asfalt plentlerinin kullanımı yanı sıra taş ocak sahaları kullanımı için tasarlanmıştır. EGM – 70, EGM – 90, EGM – 100, EGM – 120 ve EGM – 150 modellerimiz arasındadır. Mobil konkasör tesislerimiz yeni nesil olarak tasarlanmış ve klasik sistemlerin üzerinde bulunan elek, bunker ve kırıcıların tüm özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Mobil Konkasör Tesislerimiz tek bir tırla taşınabilmesi, nakliye kolaylığı sağlar.

Mobil Konkasör Tesisi Avantajları; montaj ve demontaj kolaylığı sağlar. Kolay sevk imkanı ve taşıma ve kurulum maliyetlerini minimize etmektedir. Tüm iklim koşullarına ve üretim alanlarına uygun tasarlanan ürünlerimiz  temelde beton zemin gerektirmeden kullanım imkanı sunmaktadır. Enerji ve üretim sarfiyatını en aza indirgemektedir.