Mikser Besleme Bandı
Bizden Haberler 2022-12-30

Mikser Besleme Bandı

İnşaat sektörü hızla ilerleme gösteren bir sektör ve bugün teknolojide yaşanan gelişmelere paralel olarak çok değişik tip ve özellikte binalar yapılıyor. Akıllı evler, çevre dostu binalar, loft daireler, rezidans daireler derken karşımıza çok sayıda alternatif çıkıyor. Farklı beklentilere yanıt verir nitelikte olan bu evlerin yapılması için ise insanlar adeta zamana karşı yarışıyor ve kısa sürede çok seri biçimde inşaatların bitmesi gerekiyor ki tam da bu noktada inşaat işlerini ciddi anlamda hızlandıran ve kolaylaştıran beton santralleri devreye giriyor. Beton santralleri de kendi içinde alt bileşenlere ayrılıyor ki bu alt bileşenlerden bir tanesi de mikser besleme bandı.

Temel Özellikleri Hakkında

Alanında uzun yıllara dayanan deneyim ve tecrübesi ile firmamız bu alanda da çok özel mikser besleme bandı üretiyor. İlgili tüm kalite kontrol testlerinden alanında uzman mühendis ve teknikerler tarafından kontrol edildikten sonra satışa sunulan bu beton santrali bileşeni standartlara uygun olarak ve ilgili malzemelerden üretiliyorlar. Dahası bir beton santrali için de olmazsa olmaz görevi bulunuyor.

Kısaca mikser besleme bandı ne iş yapar sorusunun yanıtını vermek gerekir ise beton santrallerinin bir diğer olmazsa olmaz bileşeni olan tartı bandından tartılmış olan malzemeyi alarak miksere iletir. Konveyör görevi gördüğü de söylenebilecek olan bu ünite ağırlıklı olarak otomasyon bir sistem ile kesintisiz olarak çalışır.