Sabit Beton Santrali
Bizden Haberler 2022-12-30

Sabit Beton Santrali

İnşaat gerek ülkemizde gerek ise dünyada en seri, en hızlı olarak ilerleyen, gelişme gösteren endüstri alanları arasındadır. Artan insan nüfusu, kentsel dönüşüm gibi faktörler hemen her gün yüzlerce yeni inşaatın yapılmasını adeta zorunlu hale getirmektedir ki, işte tam bu nokta da hızlı bir biçimde beton üretimi için eski tip üretim tiplerinin yerini beton santralleri almaktadır. Beton santral türlerinden bir tanesi de sabit olarak üretim yapan sabit beton santrali üniteleridir.

Ana Bileşenleri Nelerdir?

Sabit beton santrali majör bileşenleri şunlardır: Agrega bunker. Agrega tartım bandı. Mikser besleme bandı. Çimento tartım bunker. Su tartım bunker. Katkı tartım hazinesi. Agrega bekleme bunker. Beton mikser. Kontrol kabin. Çimento silosu. Çimento helezonu. Silo üstü filtre. Tüm bu bileşenler sistemin olmazsa olmaz temel bileşenleridir ve birinin olmaması ya da arıza yapması sistemin çalışmasını engeller ve işlevselliğini ortadan kaldırır. Yani bu tarz bir santral tipi oldukça komplike olan bir santral tipi olup sistem içinde her birinin ayrı ayrı sistemin kesintisiz çalışması için görevleri vardır.

Sabit beton santrali belli bir yere kalıcı olarak monte edileceğinden olayın projelendirme aşaması da oldukça önemli olan bir konudur. Şirketimiz kurulum yapılacak alan ve alanın özelliğine göre kuruluşa özel projelendirme, fizibilite çalışmayı alanında eğitimli ve donanımlı elemanları ile yapar. Biz aynı zamanda firma olarak böylesi bir santral alıp, kurulum yapacak olan müşterilerimize doğa dostu, çevreye zarar vermeyecek biçimde olan santraller kuruyor ve ilgili tüm testlerden geçirerek CE işaretli olarak teslim ediyoruz.