Satılık Beton Santrali
Bizden Haberler 2022-12-30

Satılık Beton Santrali

Satılık beton santrali çimentodan, sudan, kumdan, çakıllardan, kırılmış olan taştan ve agregadan gibi hazır betonların stoklanmasıyla oluşmaktadır. Hazır beton üretiminden ve gerçekleştirdiği ve dolumun yapıldığı tesislere beton santrali denilmektedir. Beton santralleri, betonu oluşturan ve malzemeleri karıştırabilen, miktarları da kontrol edip taşıyandır. Mekanik olan, elektronik olan ve hidrolik sistemlerden ayrıca ekipmanlardan kurulmaktadır. Beton santralinin oluşturulan ekipmanları arasındandır.

Piyasada birçok tipteki beton santrali bulunması ve satılması

  • Sabit beton santralleri bulunmakta ve en büyük projeler için kullanılan ve satılmaktadır. Ayrıca uzun seneler için kullanılma uygundur.
  • Mobil beton santrali projeleri kısa süreli ve bittiğinde bir yerlere taşına süresi ile fark taşımasıdır.
  • Kompakt beton santrali taşınmasında maliyet önemli derecede uzak projeler için kullanılmaktadır.
  • Beton Santrali ise yatırım maliyeti ve üretimi düşük olan projelerde gerekmekte ve tercih edilmektedir. Satılık beton santrali bütün bu santralleri oluşturmakta ve gerektiğinde satışa sunulmaktadırlar.

Satışa sunulan bir santral örneği

Türkiye’nin herhangi bir Belediyesinde, adı geçen firmamız tarafından 895 bin TL’ye beton santrali satılmaktadır. Satış, 15 Temmuz Cuma günü saat 15:00’da gerçekleştirilecektir.  Satılık beton santrali en önem taşıyan santrali beton mikserinin seçiminde betonun kullanılan projeye göre değişimi gösterilmektedir. Bu mikserlerin 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. Tek milli beton mikserleri, Çift milli beton mikseriler, Turbo marka mikser ve Planet mikserler bulunmaktadırlar.