Silo Üstü Filtre Kullanımı
Bizden Haberler 2022-12-30

Silo Üstü Filtre Kullanımı

Beton santrallerinde, transmikserlerin tozsuz olarak yükleme ihtiyacına silo üstü filtre cevap vermektedir. Firmamız, beton santrallerinde kaliteli ve aksamadan üretim yapılabilmesi için, gerekli olan tüm teknik donanımlara sahip yapıdadır.

Silo Üstü Filtre Ne İşe Yarar?

Silo üstü filtre, çimento, alçı, kalsit, kireç ve pvc gibi toz veya granül şeklinde olan malzemelerin silo, bunker, konteyner ve tank gibi depolama alanlarına pnömatik taşıma sistemlerinin havasının tahliye edilmesini sağlamaktadır.

Silo Üstü Filtre Nerelerde Kullanılır?

Çimento, alçı, kireç, kül, karbon, un, endüstriyel, beton ve bakliyat, gibi silolarda kullanılır.

Silo üstü filtre, toz salınımını azaltmasından dolayı doğayı ve çevreyi koruma konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Firmamız, uzman kadrosuyla, bu konuda gerekli olan her türlü bilgi ve teknolojiyi, yakından takip etmektedir.

Silo Üstü Filtre Nasıl Çalışır?

Toz ve granül malzemelerin dolumu aşamasında, dolum havası filtrenin kartuş ya da kafes tipi olanından süzülür. Filtre toz ve granül olan malzemeleri tutarak, dolum havasını temizler. Yüksek hızda basınç veren firmamız, sistem sayesinde filtre elemanlarının üstüne yapışan tozun depolama alanına dökülmesini sağlar.

Silo üstü filtre, toz malzemelerin depolama alanlarına basıldığında, hava ile ayrışması için kullanılmaktadır. Firmamız, ihtiyaç duyulan filtreleme için, gerekli olan yüzey alan hesaplamalarını, havayı tahliye hızını ve uygun olan temizleme basıncını tespit ederek sizlere sunar. Filtrenin dış ortamda bulunmasından dolayı, çabuk yıpranabileceğini göz önüne alan firmamız, dayanıklılık ve korunma konusunda çok çaba sarf etmektedir.